Homepage>Educational>8. Sınıf İngilizce

8. Sınıf İngilizce

Languages
English
Update
2022-02-26
Latest Version
2.3.0
Android version
6.0+
Download 8. Sınıf İngilizce Link
8. Sınıf İngilizce Mod Info
The description of 8. Sınıf İngilizce App

İngilizce eğitiminin önemi günümüz için tartışılmazdır. Bu eğitimin erken dönemlerde verilmesi ve takviye edilmesi çok önemlidir. İşte bu nedenle öğrenciler için, ortaokul müfredatı ile uyumlu olarak ve dil eğitimini de eğlenceli hale getirerek ücretsiz olan bu kelime ezberleme uygulaması geliştirilmiştir. Aynı zamanda gençlerin ekran başında geçirdikleri zamanın faydalı aktivitelere yönlendirilmesi de amaçlanmıştır.

Uygulama, müfredat kitaplarında bulunan metinler ve dinleme parçaları dahil tüm kelimeleri içermektedir. Uygulamada bin adetten fazla kelime bulunmaktadır. Pratik olarak kullanılabilen bu uygulama dil öğrenmede temel yetenekler olan okuma, yazma ve dinleme yeteneklerini geliştirmeye yönelik aktiviteler içermektedir. Gençlerin uygun şekilde öğrenmeleri için kelimelerin müfredatta geçen tek anlamları verilmiş olup diğer anlamlarını vererek kafa karışıklığı yaşamalarının önüne geçilmiştir. Öğrenci önce sesli ve resimli kelime kartları ile çalışma yapmaktadır. Her bir ünite için ayrı hazırlanan kelime listeleri ile yapılan çalışma tamamlanınca, oyun formatında hazırlanmış beş faklı sınav uygulamaları ile öğrenme süreci pekiştirilmektedir. Sınav esnasında yanlış cevap verilmesi durumunda verilen yanlış cevabın doğrusu mesaj olarak gösterilmekte ve ilgili kelime kartına bakması için bir buton oluşturulmaktadır. Testler sonunda öğrencilerin aldıkları puanlar, onlar için bir yarışma hissi doğurarak, çalışmak için onları motive etmektedir.

Herbir ünite için ayrı bir bölüm olmasının yanında tüm kelimeleri çalışabileceği genel bir test bölümü de bulunmaktadır.

Kelime kartlarında çalışma yaparken öğrenci ezberlemiş olduğu kelimeleri “Ezberledim” butonuna basarak ezberlenen kelimeler listesine eklemekte ve sadece ezberlememiş olduğu kelime listesine yoğunlaşabilmektedir. Bunun yanında tüm kelime ve ezberlediği kelime listesine de ulaşabilmektedir.Herhangi bir kelimeye yanlış cevap vermesi durumunda kelime otomatik olarak ezberlenmemiş kelimeler listesine eklenmektedir. Sorulan ve doğru cevaplanan kelimeleri hafızasında tutarak, sorulmamış olan ve yanlış cevaplanan kelimeleri test olarak sormaktadır.

Veliler ve öğrenciler sınav sonuçlarını günlük, haftalık ve tamamını ayrı ayrı olarak ve sınav tipine göre filtreleyerek görebilmektedirler. Program bir sözlük olarak da kullanılabilmektedir. Her bir öğrenci bu uygulama sayesinde tatilde de olsa, bir öğretmen tarafından eğitiliyor kalitesiyle, kelime hazinesi gelişmiş olarak tatilden dönerek okula başlayacaktır.

Uygulama internet bağlantısı gerektirmediği için internet kullanımınızı etkilemez ve telefonun çekmediği yerlerde dahi defter ve kitaba ihtiyaç duymadan gençlerin eğitimini takviye edebilirsiniz.

Ayrıca program sınıf içinde de kullanım için uygundur. EBA ve canlı dersler gibi uzaktan eğitim vasıtasıyla yapılan İngilizce derslerini üst düzey bir şekilde takviye edecektir.